Koparka kołowa - gdzie znajdzie zastosowanie - foto

Koparka kołowa – gdzie znajdzie zastosowanie?

Nie ma wątpliwości, iż koparki są najczęściej wykorzystywanymi maszynami w branży budowlanej, drogowej czy rolnej. Ich zastosowanie jest niezwykle szerokie, stąd też tak dużą cieszą się popularnością. Jeśli w grę wchodzi wynajem koparki, tutaj każdy z klientów ma wybór odpowiedniego jej rodzaju, w zależności od tego, do jakich prac ma być ona wykorzystana. Jedną z dostępnych na rynku opcji są koparki kołowe i na nie stawia szeroki odsetek osób zainteresowanych wynajmem tego typu maszyn. Gdzie więc sprawdzą się one w swojej pracy? Na co zwrócić szczególną uwagę decydując się na konkretny model? I co istotne, gdzie taką koparkę wynająć, aby spełniła ona swoje zadania? CONTINUE

Zastosowanie kruszyw a ich parametry użytkowe - foto

Zastosowanie kruszyw a ich parametry użytkowe

Kruszywa stosuje się powszechnie w branży budowlanej. Znajdują szereg zastosowań. Wykorzystuje się je przy produkcji betonu i zapraw. Kruszywa przydają się również do wyrównywania terenu pod większe inwestycje infrastrukturalne. Występują w standardzie mineralnym oraz sztucznym. Co warto wiedzieć o ich przeznaczeniu oraz parametrach użytkowych? Poza tym, gdzie szukać pomocy przy doborze właściwych materiałów? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące specyfiki kruszyw, parametrów i wpływu na zastosowanie oraz transportu kruszywa.
CONTINUE

Zanim zaczniemy budowę domu - co warto wiedzieć - foto

Zanim zaczniemy budowę domu – co warto wiedzieć?

Budowa domu nie jest przedsięwzięciem łatwym, ani szybkim. Wymaga zwrócenia uwagi na szereg istotnych kwestii, związanych chociażby z wymaganymi pozwoleniami, rosnącymi cenami materiałów budowlanych, czy koniecznością zatrudnienia odpowiedniej ekipy. Pamiętać trzeba przy tym też o odpowiedni zaplanowaniu wszystkich etapów budowy.
CONTINUE

Jak przygotować dom do rozbiórki - foto

Jak przygotować dom do rozbiórki?

Rozbiórka domu to poważne przedsięwzięcie, do którego należy się odpowiednio przygotować. W przeciwnym razie nie przebiegnie po myśli inwestora. O czym pamiętać? Co zrobić, aby przygotować dom do rozbiórki?
CONTINUE

Park maszynowy służący do wykopów

Park maszynowy służący do wykopów

Prace ziemne mogą mieć różny charakter. W przypadku wielu inwestycji (zarówno budowlanych, jak i drogowych) często obejmują wykopy. Kraków to świetny przykład miasta, w którym firmy korzystają ze wsparcia fachowców. Podmiotów specjalizujących się w tego typu działania. Dlaczego warto nawiązać z nimi współpracę?
CONTINUE