Jak zorganizować transport wywrotką - foto

Niezależnie od tego, czy chcesz przewieźć piasek, gruz, czy żwir, zorganizuj transport wywrotką. W ten sposób możesz przewieźć różne materiały w dużej ilości, jednocześnie nie musisz wynajmować dodatkowych pojazdów. Decydując się na takie rozwiązanie, nie narażasz też bagażnika auta na zniszczenie. Podpowiadamy, jak zorganizować transport kruszywa!

Jak bezpiecznie przewieźć kruszywo?

Wspomniany materiał ma luźną strukturę, jednocześnie niewielką masę jednostkową. Nic więc dziwnego, że przewiezienie dużej ilości kruszywa może stanowić problem. Jeśli dobrze go nie zabezpieczymy, drobinki zaczną wypadać pod wpływem silnych podmuchów wiatru, czy nierówności na drodze. W ten sposób nie tylko narażamy się na straty finansowe, lecz także stanowimy zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Aby tego uniknąć, warto skorzystać z usług doświadczonej firmy, specjalizującej się w transporcie kruszywa. Dzięki temu zyskujemy pewność, że przewóz piasku, żwiru, grysu, pospółki, czy otoczaków odbędzie się bez przeszkód.

Jak zorganizować transport kruszywa?

Pamiętaj, żeby transport kruszywa zarezerwować z wyprzedzeniem, zwłaszcza w okresie wiosennym. Decydując się na taką usługę w sezonie budowlanym, powinniśmy się liczyć z wyższymi cenami i dłuższym czasem oczekiwania. Aby uniknąć opóźnień, zaplanujmy roboty ze znacznym wyprzedzeniem.

Jeśli znajdziesz już odpowiednią firmę, poinformuj ją, jaki materiał zamierzasz przewieźć. Dzięki temu fachowiec dopasuje pojazd do Twoich potrzeb. W niektórych przypadkach należy zamontować plandekę na wywrotce, aby zabezpieczyć ładunek od góry. Oprócz tego powinieneś podać przewoźnikowi dokładny adres. Pamiętaj też, żeby przekazać przydatne informacje dotyczące dojazdu.

Czym przewieźć kruszywa?

Wywrotka przyda Ci się, gdy będziesz chciał dostarczyć sprzęt, narzędzia i materiały budowlane. Możesz ją również wykorzystać do wywiezienia gruntu, czy sprzątania po remoncie. Pojazd jest wyposażony w system kontroli przechyłu, co ułatwia wyładunek i załadunek towaru. Wywrotką do 3,5 ton można jeździć wszystkimi drogami, a kierowca nie musi mieć specjalnych uprawnień. Warto jednak poszukać osoby, która ma doświadczenie w transporcie kruszywa. Specjaliści podpowiedzą, jak szybko i bezpiecznie przewieźć surowiec. Dzięki temu nie musimy się martwić, że kierowca zgubi po drodze nasz ładunek.

Zanim zdecydujesz się na transport kruszywa, zastanów się, jakiej wywrotki potrzebujesz. Jeśli za główne kryterium przyjmiemy masę całkowitą, pojazdy możemy podzielić na ultralekkie, lekkie, półciężkie i ciężkie. Nie można jej przekroczyć, w przeciwnym razie ciężarówka staje się niestabilna, w związku z tym stwarza zagrożenie w ruchu drogowym.

Oprócz tego istnieje podział wywrotek na:

  • trójstronne – można otworzyć boczne ściany i tylną,
  • dwustronne, w których otwiera się w nich wyłącznie boczne ściany,
  • jednostronne z możliwością otwarcia tylko tylnej ściany.

Wywrotka nadaje się nie tylko do transportu kruszywa, lecz także węgla, zbóż, czy twardych owoców i warzyw. Pojazd jest wyposażony w skrzynię ładunkową, która przechyla się na bok lub do tyłu. Mechanizm wywrotu pozwala sprawnie rozładować zawartość w wybranym miejscu. Z kolei wysokie ściany naczepy skutecznie chronią ładunek przed wypadnięciem.

Szukając dobrej firmy transportowej, zwróćmy uwagę na jej doświadczenie. Upewnijmy się, że pracownicy dysponują szeroką wiedzą na temat logistyki. Sprawdźmy też, czy potrafią oni dobrać odpowiedni pojazd do przewożonego materiału. Dzięki temu firma dostarczy kruszywo w ustalonym terminie, a my będziemy mogli przystąpić do pracy.