Piasek rzeczny płukany do murowania – gdzie jest wykorzystywany - foto

Piasek to kruszywo, które jest jednym z najważniejszych materiałów budulcowych. Bez piasku budowa ulic i wiele innych prac remontowo-budowlanych nie miałoby racji bytu. Nie bez znaczenia jest rodzaj piasku. To on wpływa na jakość i efekty działań, dlatego tak ważne jest dopasowanie piasku do danego zadania. Co warto wiedzieć o piasku, skąd czerpany jest piasek rzeczny płukany i gdzie można go wykorzystać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w poniższym tekście.

Piasek rzeczny płukany do murowania

Standardowo piasek dzielimy na dwa rodzaje. Pierwszy z nich powstaje na skutek kruszenia skał, a drugi to piasek naturalny. Mowa o kruszywie, które powstaje bez ingerencji człowieka. Piasek rzeczny płukany jest oczywiście surowcem w pełni naturalnym, który występuje w wodzie. Interwencja człowieka pojawia się dopiero na etapie wydobywania go z rzek lub jezior, bowiem w nich również dostępne są spore zasoby tego kruszywa. Wielkość ziarenek piasku rzecznego wynosi ok. 0,1-2 mm. Jest to spory zakres, dzięki czemu piasek pozyskiwany z wody znajduje wiele zastosowań. Patrząc na inne kruszywa, piasek ten wyróżnia się przystępną ceną, co także nie pozostaje bez wpływu na jego popularność.

Gdzie jest wykorzystywany piasek rzeczny?

Dostajemy wiele pytań o piasek rzeczny, w tym o jego zastosowanie. Piasek rzeczny płukany można wykorzystać na wiele sposobów. Nadaje się do produkcji betonów, przede wszystkim do wytwarzania betonu komórkowego. Sprawdzi się również jako materiał do zapraw. Trudno wyobrazić sobie przygotowania do murowana bez zapasu jakościowego i dobrze wypłukanego piasku rzecznego. Ponadto piasek rzeczny płukany przydaje się jako wypełnienie przydomowych piaskownic, a także do wykonywania wylewek oraz posadzek. W zasadzie nie ma też lepszego rozwiązania przy wymianie gruntu. Jak widzisz, mowa o kruszywie,. które znajduje naprawdę wszechstronne zastosowanie. Jeśli masz wątpliwości, czy będzie dobre również dla Twojego projektu, skontaktuj się z nami – chętnie doradzimy.

Zainwestuj w kruszywa dobrej jakości

Zastosowanie kruszyw dostępnych w naszej firmie jest różnorodne, tak, jak zróżnicowana jest oferta. W szerokim asortymencie, oprócz żwiru, grysu czy kamienia ozdobnego, znajdują się też różne rodzaje piasku. Wszystkie dostępne kruszywa pochodzą ze sprawdzonego, legalnego źródła, ale każdy klient może upewnić się, skąd się wziął kupowany przez niego materiał. Indywidualne podejście do potrzeb i wymagań każdego Klienta to nasz priorytet.

Działająca od lat na rynku firma Stakopbud stawia na jakość. Znajdziesz u nas kruszywa wyłącznie o wysokich parametrach użytkowych. Piasek rzeczny to kruszywo pochodzenia naturalnego. Oferujemy materiał, który zachował swoje naturalne właściwości. Dbamy o każdy etap pozyskiwania piasku, więc możemy zagwarantować, że jest to materiał niezawodny. Nasz piasek szczególnie dobrze sprawdza się jako składnik zapraw cementowych oraz cementowo-wapiennych.

Kupując kruszywo, zwróć szczególną uwagę na średnicę ziaren. Dlaczego to ważne? Odpowiedź jest bardzo prosta – aby dopasować piasek do rodzaju planowanej pracy. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu gładkiej powierzchni, postaw na jak najdrobniejszy piasek. Jakość piasku mierzona jest również poprzez jego czystość. Zwracaj uwagę na ten aspekt, ponieważ od tego będzie zależał efekt Twoich prac na budowie. W razie wątpliwości w kwestii doboru kruszywa możesz skontaktować się bezpośrednio z pracownikami firmy Stakopbud.