Potrzebujesz koparki - okładka

Prac ziemnych z użyciem koparek jest mnóstwo. Nic więc dziwnego, że każda firma budowlana poszukuje na rynku nowoczesnych sprzętów, które pozwolą na skuteczną i bezpieczną realizację wszystkich niezbędnych czynności. Czy jednak na pewno koparki trzeba kupować?

Jest to oczywiście sposób na rozszerzenie swojej floty maszyn, która sprawdzi się podczas realizacji zarówno obecnych inwestycji, jak i tych w przyszłości. Należy jednak pamiętać o tym, że takie zakupy pochłaniają spore środki finansowe, które można spożytkować inaczej. Sposobem na ograniczenie wydatków w tym przypadku będzie wynajem koparki. Zapewnia on szereg korzyści, które mogą mieć pozytywny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

Dlaczego warto wynająć koparkę? Co możesz zyskać?

Dobrze będzie jeszcze przez chwilę pozostać przy kwestiach finansowych, ponieważ to w końcu one są tu najważniejsze. Cena koparki wynosi od kilkudziesięciu do grubo ponad 100 tysięcy złotych, w zależności od modelu, a także tego, czy celujesz w maszyny nowe czy używane.
To sporo, o czym doskonale wiedzą zwłaszcza firmy niewielkie, które nie dysponują specjalnie wysokimi budżetami, pozwalającymi na sfinansowanie takich zakupów. Wynajem koparki to usługa wręcz stworzona dla nich. Dzięki niej można bowiem w łatwy sposób:

  • wyznaczyć termin i czas trwania wypożyczenia,
  • skorzystać ze sprzętów z wysokiej półki, wyposażonych w nowoczesne systemy,
  • zamówić profesjonalny serwis,
  • zrobić użytek z profesjonalnego doradztwa w zakresie wykorzystania sprzętu.

Co jednak najważniejsze, za koparkę płacisz tylko wtedy, gdy jest ona faktycznie potrzebna. Po zakończeniu inwestycji możesz ją od razu zwrócić, ograniczając w ten sposób wydatki. Warto podkreślić również fakt, że firmy działające w tej branży oferują ponadto wynajem koparki z operatorem.

Wszystko to przekłada się na sporą swobodę planowania kolejnych działań, a także zarządzania pracą firmy. Możliwość wypożyczania sprzętu pozwala znieść ograniczenia finansowe, które być może do tej pory utrudniały Ci obecność na rynku.

Czy wynajem koparki to zawsze dobry pomysł?

Współpraca ze sprawdzonym podmiotem, który jest w stanie zapewnić dostęp do szerokiego wyposażenia, gwarantuje szereg możliwości dobierania maszyn do konkretnych działań. Nawet jeśli podejmiesz złą decyzję, jej konsekwencje nie będą tak dotkliwe, jak w przypadku zakupu nowych sprzętów. Zawsze może je bowiem zwrócić lub zmienić zasady wynajmu.

Z tego powodu wynajem koparki jest zalecany firmom działającym sezonowo. Skoro taki sprzęt nie jest potrzebny przez cały rok, jego zakup wydaje się po prostu nieopłacalny. Szczególnie że nieużywane urządzenia również trzeba serwisować. Niepotrzebnie generowane są wydatki, które jeszcze bardziej obciążają budżet przedsiębiorstwa.

Biorąc to wszystko pod uwagę, wynajem koparki stanowi świetny sposób na uzyskanie jakże potrzebnych oszczędności. I to całkiem sporych. Oczywiście nieco inaczej wygląda sytuacja, w której to specjalistyczny sprzęt użytkowany jest na co dzień. Wtedy zakup ich na własność może mieć sens. Rzecz jasna pod warunkiem, że dokonasz właściwego wyboru i zadbasz o maszyny dobrze pasujące do profilu Twojej działalności.

W innym przypadku to wynajem będzie rozwiązaniem optymalnym. Dzięki niemu zaoszczędzisz sporo pieniędzy, a także zyskasz dostęp do świetnych, nowoczesnych maszyn, które zdecydowanie rozszerzą możliwości Twojej firmy. Liczyć możesz ponadto na fachowe doradztwo, atrakcyjne warunki wynajmu, a nawet na współpracę z profesjonalnymi operatorami koparek.